00-2

نحوه دریافت شماره مالیاتی یونان (AFM)

شماره مالیاتی یونان

اگر به امید شروع کسب و کار در یونان ، کار در یونان و یا بازنشسته شدن در یونان هستید پس به شناسه AFM نیاز دارید. 

شما همچنین زمانی که می خواهید یک ماشین یا موتور سیکلت بخرید، برای دریافت مجوز اقامت باید شماره مالیاتی یونان را درخواست کنید و یا حتی برای برخورداری از خدماتی نظیر برق، آب و تلفن باید جهت اخذ کد مالیاتی یونان ثبت نام کنید. 

شناسه AFM

اگر در حال اجاره یا خرید ملک در یونان هستید، به شناسه AFM نیاز دارید، این معادل یک شماره امنیت اجتماعی است و برای زندگی شما ضروری است.

در غیر این صورت برای درخواست شناسه AFM ، شما می توانید شخصا به اداره مالیات محلی (Eforia) مراجعه کنید و باید گذرنامه خود را به همراه یک فتوکپی به همراه داشته باشید و همچنین شناسنامه و گواهینامه ازدواج (در صورت متاهل بودن)، و فتوکپی های آنها برای داشتن یک شماره مالیاتی یونان نیاز است.

اخذ کد مالیاتی یونان

هنگام اقدام جهت اخذ کد مالیاتی یونان ، یک فرم که شامل نام شما، تاریخ تولد، نام کامل والدین شما، شماره پاسپورت شما و آدرس شما در یونان می شود را باید تکمیل نمود.

نکته

پس از اخذ کد مالیاتی یونان خود، شما ملزم به ارائه یک بازپرداخت مالیات سالانه در یونان، بدون در نظر گرفتن درآمد خود هستید.

بد نیست بدانید

اگر می خواهید برای شماره مالیاتی یونان خود اقدام کنید لازم است بدانید که تمام ادارات مالیاتی در یونان ساعت 7:30 صبح تا 2:30 بعد از ظهر باز هستند.

با این حال، کارکنان فقط 5/5 ساعت در روز به خدمت عمومی می پردازند. در نتیجه، بسیاری از نقاط بعد از 7:30 بعد از ظهر باز می شوند و در ساعت 1:30 بعد از ظهر به خدمت مردم متوقف می شوند.

اگر شما خواهان اخذ اقامت در یونان از طریق خرید ملک هستید بهتر است یک وکیل قدرتمند برای امور خود در یونان تعیین کنید وکلای مهاجرتی ما خدماتی ارائه می دهند تا بتوانید شماره مالیاتی یونان یا شناسه AFM خود را بدست آورید و نسبت به اخذ کد مالیاتی یونان اقدام نمایید.

دیدگاه ها بسته شده اند.